افکارسنجی

افکارسنجی

آگاهی از افکارعمومی و شناخت آن‌ها که همیشه مورد توجه سیاستگذاران اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی بوده است و یکی از نیازهای ضروری هر سازمان و دولتی به‌شمار می‌آید. همه سازمان‌ها، نهادها، دولت‌ها، کارخانه‌ها، شرکت‌ها و نویسندگان نیز برای شناخت مخاطبان، مصرف‌کنندگان و مشتری‌های‌شان باید به سراغ افکار عمومی بروند.

افکارسنجی، سنجش عقاید و افکار مردم در مورد موضوع خاصی، در محل خاصی و درزمانی معین که نشان می‌دهد مردم به چه دلیل عقیده ی خاصی را پذیرفته‌اند و یا چرا به شدت از یک عقیده خاص پشتیبانی می‌کنند؟
افکارسنجی یک روش متعادل و قابل اطمینان علمی است، مجموعه نیازها و تقاضای جامعه را بررسی می‌کند وبه مسئولان مربوطه به‌طور غیر مستقیم فشار می‌آورد. پس می‌توانیم بگوییم وقتی نظرات و افکار مردم با استفاده روش علمی افکارسنجی جمع‌آوری می‌شود، و مسئولان درجریان آن قرار می‌گیرند، آنها را مجبور به پاسخگویی می‌کنند.

هلدینگ «رسان‌ایران» در دپارتمان افکارسنجی جهت هرگونه خدمات مرتبط با جمع‌آوری، پردازش و تحلیل دیتا آمادگی لازم را دارد. سازمان‌های دولتی و خصوصی می‌توانند جهت ارتباط موثرتر با مشتریان و ارباب رجوع و نیز افکارسنجی از شهروندان در سراسر کشور به توانمندی متخصصان رسان‌ایران در دپارتمان افکارسنجی اتکا کنند.

خدمات در دپارتمان افکار سنجی به شرح زیر می‌باشد:

  • اجرای طرح‌های پژوهشی
  • جمع‌آوری اطلاعات
  • پردازش اطلاعات
  • فراتحلیل و تحلیل ثانویه
0/5 (0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *